Kategorie

Filtrowanie

Filtruj
Cena

Odkurzacze elektryczne do ogrodu

Oferujemy odkurzacze elektryczne do ogrodu marki Stihl, które są przeznaczone do oczyszczania terenów przydomowych – zarówno o dużej, jak i średniej powierzchni. Lekkie, poręczne urządzenia z serii SHE są zasilane przewodowo. Wybierając odkurzacz z silnikiem elektrycznym, możesz mieć pewność, że nie zanieczyszczasz środowiska, ponieważ podczas pracy nie emitują żadnych spalin – jak zresztą wszystkie urządzenia zasilane prądem, np. glebogryzarki ogrodowe czy kosy mechaniczne. Dodatkową zaletą tej serii jest ich przystępna cena.

Odkurzacze elektryczne z funkcją dmuchawy

Odkurzacze elektryczne z serii SHE cechuje także podwójna funkcjonalność – mogą zostać w prosty sposób przezbrojone w dmuchawy. Jeśli więc szukasz sprzętu ogrodowego z funkcją dmuchania, którego nie będziesz musiał zasilać paliwem, możesz przemyśleć zakup właśnie odkurzacza elektrycznego. Dzięki niemu będziesz mógł szybko i bez większego wysiłku przywrócić schludny wygląd terenu wokół swojej posesji.

 

Czym różnią się dmuchawy od odkurzaczy ogrodowych?

Zarówno dmuchawa ogrodowa, jak i odkurzacz ułatwia oraz przyspiesza prace porządkowe związane z oczyszczaniem terenów zielonych m.in. z zalegających na nich pozostałości roślinnych, takich jak liście i ścięte trawy. Podstawowa różnica polega na tym, że dmuchawa wyposażona została w funkcję dmuchania, natomiast odkurzacz – funkcję zasysania.

Z dyszy dmuchawy ogrodowej wydobywa się strumień powietrza, który pozwala na przedmuchiwanie odpadów zielonych z jednego miejsca na drugie, w wybranym przez siebie kierunku – tak, by utworzyły one estetyczne sterty. Natomiast w przypadku odkurzaczy ogrodowych liście i inne bioodpady trafiają do wnętrza urządzenia, a następnie do specjalnego worka. Po jego zapełnieniu zebrany materiał można składować w wybranym miejscu lub od razu poddać procesowi utylizacji.

Rodzaje odkurzaczy i dmuchaw ogrodowych

W ofercie sklepu mamy przede wszystkim uniwersalne modele dmuchaw ogrodowych o średniej sile nadmuchu oraz dmuchawy plecakowe przeznaczone dla profesjonalistów. Oba rodzaje urządzeń są zasilane paliwowo. Natomiast w kategorii sprzętu z funkcją zasysania znaleźć można poręczne i wydajne odkurzacze elektryczne z serii SHE do oczyszczania terenów przydomowych, a także modele spalinowe z serii SH do pracy na terenach średnich oraz dużych. Te ostatnie w rękach profesjonalistów mogą służyć za ogrodowe odkurzacze przemysłowe.

Co ciekawe, wszystkie dostępne w katalogu odkurzacze producenta Stihl mogą pełnić funkcję dmuchawy – poprzez przezbrojenie urządzenia lub zmianę trybu pracy.