Kategorie

Filtrowanie

Filtruj
Cena

Dmuchawy ogrodowe

Oferta naszego sklepu obejmuje odkurzacze oraz dmuchawy ogrodowe – urządzenia marki Stihl, które służą do oczyszczania terenów z odpadów zielonych. W zależności od wybranego modelu różnią się m.in. mocą, zastosowaną technologią oraz przeznaczeniem. Kierując się tymi podstawowymi parametrami, z pewnością uda Ci się znaleźć u nas sprzęt, którego potrzebujesz.

  • Widok:

Cena brutto:
1599,00

Cena brutto:
1899,00

Cena brutto:
1799,00

Cena brutto:
2099,00

Cena brutto:
3199,00

Czym różnią się dmuchawy od odkurzaczy ogrodowych?

Zarówno dmuchawa ogrodowa, jak i odkurzacz ułatwia oraz przyspiesza prace porządkowe związane z oczyszczaniem terenów zielonych m.in. z zalegających na nich pozostałości roślinnych, takich jak liście i ścięte trawy. Podstawowa różnica polega na tym, że dmuchawa wyposażona została w funkcję dmuchania, natomiast odkurzacz – funkcję zasysania.

Z dyszy dmuchawy ogrodowej wydobywa się strumień powietrza, który pozwala na przedmuchiwanie odpadów zielonych z jednego miejsca na drugie, w wybranym przez siebie kierunku – tak, by utworzyły one estetyczne sterty. Natomiast w przypadku odkurzaczy ogrodowych liście i inne bioodpady trafiają do wnętrza urządzenia, a następnie do specjalnego worka. Po jego zapełnieniu zebrany materiał można składować w wybranym miejscu lub od razu poddać procesowi utylizacji.

Rodzaje odkurzaczy i dmuchaw ogrodowych

W ofercie sklepu mamy przede wszystkim uniwersalne modele dmuchaw ogrodowych o średniej sile nadmuchu oraz dmuchawy plecakowe przeznaczone dla profesjonalistów. Oba rodzaje urządzeń są zasilane paliwowo. Natomiast w kategorii sprzętu z funkcją zasysania znaleźć można poręczne i wydajne odkurzacze elektryczne z serii SHE do oczyszczania terenów przydomowych, a także modele spalinowe z serii SH do pracy na terenach średnich oraz dużych. Te ostatnie w rękach profesjonalistów mogą służyć za ogrodowe odkurzacze przemysłowe.

Co ciekawe, wszystkie dostępne w katalogu odkurzacze producenta Stihl mogą pełnić funkcję dmuchawy – poprzez przezbrojenie urządzenia lub zmianę trybu pracy.